Коли «Пласт» - це гуманітарна допомога

Львівський осередок організував величезний гуманітарний склад

Львівський осередок «Пласту» організував величезний гуманітарний склад допомоги українській армії та людям, які потерпають від російської агресії. Десятки пластунів невпинно розвантажують, сортують, пакують і відправляють сотні пакунків та бусів для потреб нашої нації.

Гуманітарний склад вражає своїми розмірами і обсягом праці, який тут проводять пластуни. Вони охопили всі найпотрібніші напрямки для наших військових та людей, що перебувають зараз у містах, де рашисти знищують українців. На складі пакуються посилки з їжею, медикаментами, засобами гігієни тощо. Все це кожного дня відправляється у потрібні місця.

«Ми отримуємо більшість речей із за кордону. Нам їх надсилають наші пластуни, які організовують збори в тих країнах, де вони зараз живуть. Також різні міжнародні гуманітарні організації. Крім того, у Львові є пункти збору від Пласту. Люди несуть багато речей, а ми тут це все сортуємо і відправляємо за призначенням», – розповіли пластуни.

ДОВІДКА «ДНЯ»

«Пласт» — національна скаутська організація України. Метою Пласту є сприяти всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі. Будучи неполітичною і позаконфесійною організацією, Пласт виховує свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот і провідників українського суспільства.

Пласт був створений у 1911 р., невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 р., у Львові пластуни склали першу Пластову присягу, Серед засновників організації були Іван Чмола, Олександр Тисовський та Петро Франко.

Пластуни відзначилися своєю активною участю у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР у ХХ ст. і продовжують захищати кордони України на Сході в наш час. За час війни в АТО загинуло п'ятеро з відомих пластунів — Марко Паславський, Віктор Гурняк, Євген Подолянчук, Микола Гордійчук, Андрій Білик. На сьогодні Пласт діє у восьми країнах світу.