Художник у картинах переосмислив феномен насилля

У львівській галереї «Зелена канапа» відкрилася виставка художника Івана Винарчика «Ремісія». Експозиція має на меті трансформувати глядацьку проекцією через переосмислення феномену насилля у трагічні історичні періоди.

«Будь-які соціальні явища з плином часу набувають символічного значення: реальність стає міфом, міф – легендою, а легенда – казкою. Колективна пам'ять схильна до інтерпретацій, позаяк слугує єдиним орієнтиром у світі незліченних уламків втрат і надбань, відсторонення й співучасності. Що таке незаангажована пам'ять? Чи можна глянути об’єктивно на трагічні події людства, щоби очистити себе духовно?», - розповіла художниця та власниця галереї Олеся Домарадзька.

Над цією серією художник працював п’ять років – з 2014 по 2019 рік.

«Основна тема моїх робіт - пошуки сенсу існування та самоідентифікації, які тісно переплітаються із миттю і вічністю, життям і смертю, духовним і тілесним.», - зазначив автор виставки.

Свого часу Іван Винарчик закінчив факультет декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Крім того він є різносторонньою творчою особистістю, адже також творить як письменник, поет, режисер та сценарист.

Оглянути «Ремісію» Івана Винарчика в «Зеленій канапі» можна до 6 березня.