Давид Чичкан створив візуальну естетику для майбутнього поступу українства

Львівський муніципальний мистецький центр представив персональний проєкт художника Давида Чичкана «Стрічки та трикутники». У ньому автор розмірковує про українську ідею та українську ідентичність й представляє візуальну естетику, розроблену ним для майбутнього поступу українства.

«Омріяна художником Україна — це прогресивна, революційна, соціальна та незалежна країна; нездійснений модерністський проект, ідейні підвалини якого були закладені Михайлом Драгомановим, Іваном Франком, Лесею Українкою та іншими українськими лівими інтелектуалами. У серії графічних робіт, що стилістично відсилають до політичного плакату кінця ХІХ – першої половини ХХ століть, художник зображає уявну, альтернативну, втрачену або майбутню Україну, що стає для нього ескапістським притулком в часи неолібералізму та загострення імперіалістичної загрози з боку Кремля», зазначають організатори виставки.

Давид Чичкан - сучасний український художник, який послідовно розвиває критичний напрямок в мистецтві, перетворюючи власну художню практику на інструмент трансформації суспільства. Працює з такими медіа як графіка, живопис, стріт-арт та перформанс.

Найбільш резонансним став його проєкт «Втрачена можливість», який був представлений в 2017 році у київському Центрі візуальної культури. Експозиція була присвячена Революції Гідності в якій активну участь приймав автор. В своїх роботах він створив посил, що після подій на Майдані Україна та народ все ж таки не досягнули бажаної мети. Через кілька днів після відкриття виставка була розгромлена невідомими особами.

Оглянути «Стрічки та трикутники» Давида Чичкана в Львівському муніципальному мистецькому центрі можна до 28 лютого.