14 зірок

Учні Євгенії Мірошниченко виступили у Києві

На сцені Національної філармонії України гала-концертом за участі видатних учнів Євгенії Мірошниченко відкрився Міжнародний вокальний фестиваль до 90-річчя від дня народження оперної діви і геніального педагога.

14 вихованців Євгенії Семенівни - українських та зарубіжних виконавців у супроводі Національного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка дали феєричний концерт на честь Євгенії Мірошниченко для вщент  заповненого зала філармонії.

Прекрасні голоси, якими б так пишалася Євгенія Семенівна, що незримо була присутньою цього вечора у залі, продемонстрували фірмовий стиль вокальної школи Мірошниченко.

Повела ж усіх у світ прекрасних оперних фіорітур - фантастична Ольга Безсмертна - солістка Віденської Опери, яка відкрила концерт, одразу задавши височенну планку артистки категорії "А"- класу й унаочнивши всі ті складові майстерності, якими володіла і Євгенія Семенівна: ювелірна відточеність, неперевершений артистизм, віртуозне володіння своїми фантастичними данними, легкість, чистота, сила, бездоганне відчуття  і розуміня твору, яскраво виражені індивідуальні фарби, потужна харизма і уміння насолоджуватися кожною секундою перебування на великій сцені, що, звісно, миттєво передається і публіці.

Всі учні Євгенія Семенівни, що виступили в цьому концерті-відкритті фестивалю - артисти, що склалися і відбулися.

Фестиваль же, який відбуватиметься, завдяки підтримці Українського культурного фонду, - обіцяє бути насиченим, цікавим і, вочевидь, повним сюрпризів і відкриттів.

Від імені НМАУ ім. П. І. Чайковського та її ректора Максима Тимошенка Міжнародний вокальний фестиваль, присвячений 90-річчю від дня народження Євгенії Мірошниченко привітала Леся ОЛІЙНИК,  секретар Правління Національної спілки композиторів України:

-Національна музична академія України складає щонайглибшу повагу і шану геніальній українці. Ми пишаємось, що саме Київська консерваторія є для Євгенії Семенівни Alma mater. Рівно 70 років тому Євгенія Мірошниченко переступила поріг Київської консерваторії і стала студенткою славетної Марії Донець-Тессейр. А десять років потому (це був 1961 рік) її знамениті «чотири октави» вперше пролунали у Миланській «La Scala скала».

Але Євгенія Мірошниченко не тільки мала унікальний голос і прославилась як оперна співачка, а й була видатним педагогом. У НМАУ ім. Чайковського розміщений пам’ятний знак біля аудиторії №20, де близько 30 років Євгенія Семенівна викладала, створивши цілу вокальну школу. Вона виховала понад 90 співаків А-класу, які нині складаються списки солістів провідних оперних театрів України і світу.

Євгенія Семенівна була не просто педагог, а Вчитель з великої літери. Пам’ятаю, як святкували один з ювілеїв Євгенії Мірошниченко в Аграрному університеті. Після великого концерту, в якому співали її вихованки, Євгенія Семенівна  бідкалась і тривожилась про подальшу творчу долю її дівчат, як ніжно вона називала своїх студенток. Саме для них і для розвитку оперного мистецтва України прагнула здійснити свою велику мрію – заснувати Київську камерну оперу, де молоді вокалісти мали б можливість продовжувати роботу над вдосконаленням професійної майстерності та ставити мало відомі, або забуті оперні твори. На жаль, не судилось здійснити цю мрію.

Знаменно, що на Міжнародний вокальний фестиваль пам’яті Євгенії Мірошниченко зібрались її вихованці з різних країн. Упродовж кількох місяців вони співатимуть на честь свого видатного педагога, продовжуючи і розвиваючи традиції її школи. Хочу закінчити виступ такими словами: «Слава співочому мистецтву України та її безцінному діаманту – Євгенії Мірошниченко» !