Мандрівний музей: Дім Франка у Львові отримав cлужбове авто

Автомобіль, а це – Opel Combо Life, придбали за кошти обласного бюджету.

«30 грудня у Домі Франка відбулася урочиста передача автомобіля, який придбали в межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини», – зазначено на ФБ-сторінці музею.

За словами директора Дому Франка Богдана Тихолоза, для музею цей автомобіль – нові можливості.

«Для нас важливо, щоб не лише люди йшли до музею, а музей йшов до людей, – зробив допис у соцмережах Богдан Тихолоз. –  З просвітницькою, науково-дослідницькою, експедиційною та експозиційною метою, для мандрівок пересувних виставок – саме для цього цей автомобіль буде нами використовуватися. Ми прагнемо, щоб спадщина Івана Франка та українська культура загалом ширилася не лише Львівщиною, а й Україною і світом. Сучасний музей – це мандрівний живий динамічний музей. Саме таким ми бачимо музей Івана Франка у Львові, тому переконані – цей автомобіль нам дуже у цьому допоможе».

Богдан Тихолоз вкотре наголошує, що Музей Франка – це Дім Франка, а Іван Франко – великий мандрівник: «І наш музей – це також мандрівний музей, який не сидить «у чотирьох стінах», а мандрує Україною та світом. За останні роки ми здійснили багато робочих поїздок, виїзних пересувних виставок. Деякі з них покидали межі України і були презентовані у столицях Європи. Власним транспортом ми наїздили багато і зрозуміли, що є велика потреба у службовому авто. Ця потреба є навіть на території Львівщини, особливо у карантинних умовах, щоб не лише люди йшли до музею, а й музей йшов до людей».

Кошти на придбання автомобіля (700 тисяч гривень) передбачили на цей рік в межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини. Приблизно 100 тисяч гривень додав музей, зокрема – на оформлення машини та страхування. Ключі від новенького транспортного засобу керівникові музею вручив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

«Творчий, історичний доробок Івана Франка є не лише тут, у Львові, де знаходиться музей. Він – у багатьох містах і громадах Львівщини. І, щоб змогти зручно дістатися до тих осередків, де побував Франко та які пов’язані з його життям і творчістю, потрібний комфортний транспорт, який ми передаємо музею. Впевнений, що це допоможе ще більше популяризувати постать Івана Франка, його творчий доробок і нагадуватиме нам усім про те, що ми є Великими дітьми Великої людини»,– зазначив чиновник.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів