Територією Львівської області проходитимуть ще три міжнародні транспортні коридори

Це важлива новина, адже через повномасштабну війну росії проти України недоступне морське транспортування та закрите небо, а імпорт та експорт здійснюють наземним транспортом. Відповідний допис зробив на своїй ФБ-сторінці з посиланням на департамент МТД та міжнародного співробітництва Львівської ОДА керівник Львівської обласної військової адміністрації.

«Оскільки Львівщина має одну з найбільш розвинутих в Україні транспортних мереж і є транзитним коридором між країнами ЄС, значний відсоток транспортних перевезень проходить через нашу область, – зазначено у повідомленні. – Відтак це призводить до накопичення транспортних засобів та збільшення часу на перетин кордону.

Дотепер територією нашої області пролягали 2 міжнародні транспортні коридори:

Брюссель – Ахен – Кельн – Дрезден – Вроцлав – Катовіце – Краків – Львів – Київ (коридор № 3)

Венеція – Трієст/Копер – Любляна – Марибор – Будапешт – Ужгород – Львів – Київ (коридор № 5).

Напередодні стало відомо, що Європейська комісія приєднала українські логістичні шляхи до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T), а саме:

Північно-Балтійський коридор продовжили через Львів та Київ до Маріуполя;

Балто- Чорноморсько- Егейський коридор продовжили через Львів, Чернівці (Румунію і Молдову) до Одеси;

Коридори Балтійське море – Адріатичне море та Рейн – Дунай проходитимуть через Львів.

Це дозволить розширити географію транспортних перевезень та покращити логістику. Як зауважують у Міністерство інфраструктури України, це стратегічний крок у процесі інтеграції нашої держави у ЄС. Також це сприятиме експорту української продукції та допралянню гуманітарної допомоги в Україну».

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»

Фото ЛОДА (умовне)