США застосували Глобальний акт Магнітського проти Китаю

Уряд США оголосив про введення санкцій проти однієї урядової структури Китаю, а також її високопоставлених посадовців, причетних до масових арештів і тортур, вчинених проти етнічних меншин в Сінцзянсько-Уйгурському автономному окрузі.

Обмеження запроваджені на підставі Глобального акту Магнітського, йдеться в офіційній заяві Міністерства фінансів США, передає Укрінформ.

Зокрема, вказується, що Сполучені Штати вводять обмеження проти Сінцзянського виробничо-будівельного корпусу (СВБК), який є напіввійськовим формуванням, а також заступника секретаря партії - командувача СВБК та колишнього політичного комісару корпусу.

"Установа та її посадовці покарані за причетність до серйозних порушень прав людини, скоєних проти етнічних меншин у Сінцзяні, в тому числі масові свавільні затримання, жорстоке фізичне насильство та інші зловживання проти уйгурів, тюркського мусульманського населення, яке є корінним народом у Сінцзяні, а також інших етнічних меншин у регіоні", - зауважили в Мінфіні США.

При цьому підкреслюється, що санкції проти Китаю введені на підставі Глобального акту Магнітського щодо відповідальності за порушення прав людини.

"Сполучені Штати вважають обов'язком застосовувати всю повноту своїх повноважень у фінансовій сфері для притягнення до відповідальності тих, хто порушує права людини в Сінцзяні та в усьому світі", - заявив у цьому зв'язку міністр фінансів США Стівен Мнучин.