Кінематографісти провели онлайн-мітинг на підтримку Довженко-Центру

Українські кінематографісти, представники фестивалів і кінотеатрів, а також активісти та діячі культури провели онлайн-мітинг на підтримку Національного центру імені Олександра Довженка, який цього тижня оголосив себе неплатоспроможним.

Як повідомляє hromadske, організатори створили конференцію в додатку Zoom — до неї можуть долучитися до 300 користувачів. Її також транслюють у Facebook.

Нагадаємо, вранці 28 травня Національний центр Олександра Довженка повідомив, що став неплатоспроможним — обігові кошти підприємства вичерпані. Цей стан передує банкрутству.

«Однією з причин незатвердження паспорту є саботаж керівництвом Державного агентства України з питань кіно своїх обов'язків у частині організації бюджетного процесу та подання в Мінфін занижених показників фінансування Центру всупереч затвердженому МКіП річному плану підприємства», — заявив тоді Довженко-Центр.

Своєю чергою, директор центру Іван Козленко подав у відставку — за умовами його контракту, він мав право його розірвати в разі невиконання Міністерством культури його умов. Так, Козленко заявив, що Довженко-Центр упродовж 5 місяців не отримував кошти, а після секвестру держбюджету Міністерство фінансів тричі повертало кошторисний паспорт без підпису.

Пізніше виконувачка обов'язків міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко повідомила, що відомство працює над вирішенням проблеми з фінансуванням Національного центру Олександра Довженка.

Національний центр Олександра Довженка — це державний фільмофонд, заснований у 1994 році. Там зберігається понад 6 тисяч художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.