МЕНЮ

У Туреччині після 74-денної перерви відкрили мечеті

29 травня, 2020 - 20:28

У Туреччині для проведення п’ятничного намазу вперше після 74-денної перерви відкрилися мечеті. Умовою відвідування є власний килимок, маска та дотримання соціальної дистанції.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Двері наших мечетей знову відчиняються для спільної п’ятничної молитви, яку ми робимо після перерви 2,5 місяці... Ми також вшановуємо пам'ять наших предків з милістю та вдячністю», - сказав керівник Директорату з релігійних питань Алі Ербаш.

В мечеті Фатіха у Стамбулі, де Алі Ербаш також прочитав невелику проповідь, зібралося близько 5 тисяч людей. Для жінок було окремо облаштоване місце у внутрішньому дворі. Під час молитви відвідувачам час від часу нагадували про необхідність дотримуватися дистанції.

Контроль за дотриманням заходів безпеки у деяких мечетях здійснювали з повітря із використанням БПЛА.

За минулу добу в Туреччині проведено 33,6 тис. тестів, з них 1182 - позитивні. 30 людей померли, 1576 одужали. День від дня статистичні показники демонструють покращення ситуації в країні.

Вже з 1 червня в Туреччині відновлять роботу пляжі, національні парки, курси водіння, кафе, музеї та дитячі дошкільні заклади, держслужбовці повернуться до звичного режиму роботи.