Норвегія долучилася до п’ятого пакету санкцій проти росії

Норвегія закриє свої кордони та порти для російських вантажівок і кораблів, таким чином приєднавшись до останнього раунду санкцій, запроваджених Європейським Союзом проти росії через її агресію проти України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

За інформацією МЗС країни, як виняток будуть звільнені від санкцій російські рибальські судна, які часто вивантажують свій улов в портах на півночі Норвегії.

У МЗС додали, що норвезький арктичний архіпелаг Шпіцберген також може не дотримуватися обмежувальних заходів проти росії.

Як повідомлялося, 8 квітня Європейський Союз ухвалив п’ятий пакет санкцій проти росії у відповідь на неспровоковану агресію проти України. До обмежувальних заходів включені заборона на надання доступу до портів ЄС кораблів, зареєстрованих під прапором росії, заборона будь-яких операцій із залученням автомобільного транспорту з росії або білорусі, що не дозволить їм транспортувати товари дорогами в межах ЄС, включаючи транзит його територією.

24 лютого 2022 року росія неспровоковано напала на Україну, почала масовані бомбардування мирних міст і селищ, російські військові розв’язали масовий терор на тимчасово захоплених територіях.