Люблінський трикутник готовий рішуче захищати наше спільне євроатлантичне майбутнє від агресивних сусідів, - Кулеба

Люблінський трикутник готовий рішуче захищати спільне європейське та євроатлантичне майбутнє України, Польщі й Литви від агресивних сусідів.

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба з нагоди річниці заснування Люблінського трикутника у відеозверненні, розміщеному на сторінці Міністерства закордонних справ України у Twitter, передає Інтерфакс-Україна.

"Цього дня рік тому я був у Любліні. Разом із польським і литовським колегами ми створили Люблінський трикутник, щоб зблизити трьох важливих союзників: Україну, Польщу і Литву. Регіональні альянси зміцнюють нашу безпеку. Ми об'єднали зусилля заради свободи, безпеки та процвітання наших країн і нашого регіону між Балтійським і Чорним морями. Люблінський трикутник пишається спільною історією, протистоїть реальним сучасним загрозам, готовий рішуче захищати наше спільне європейське та євроатлантичне майбутнє від агресивних сусідів", - сказав Кулеба.

У свою чергу міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс зазначив, що історична пам'ять об'єднує Литву, Польщу та Україну.

"Спільна боротьба трьох наших народів за свободу значною мірою визначає нашу близькість і спроможність до розуміння. У нинішньому світі здатність країн Люблінського трикутника до спільних дій допомагає нам надалі зміцнювати регіональну взаємодію і водночас протистояти геополітичним викликам майбутнього Європи. Особливо коли йдеться про загрози, які сусідні агресивні держави становлять для демократії", - зазначив глава МЗС Литви.

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау наголосив, що мета Люблінського трикутника полягає у розвитку політичної, економічної та безпекової взаємодії.

"Ми хочемо залучати не лише політиків і чиновників, а й науковців, студентів, експертів. Усіх, хто бажає нашим країнам об'єднання зусиль для розвитку Європи. Люблінський трикутник було створено для взаємної вигоди. Давайте повністю втілимо його потенціал", - додав Рау.

Люблінський трикутник - тристоронній формат взаємодії України, Литви та Польщі, створений міністрами закордонних справ у липні 2020 року на знак визнання багатовікових історичних і культурних зв'язків між трьома народами.