У Києві двох противників московської церкви заарештували на 2 місяці

У суботу, 27 січня, Шевченківський районний суд Києва заарештував Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня, які підозрюються у спробі підпалу Десятинного монастиря Української православної церкви Московського патріархату.

Як повідомив активіст, народний депутат Ігор Луценко, суддя Тетяна Левицька обрала запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб з правом внесення застави у розмірі 2,2 млн грн. За його словами, прокуратура просила взяти підозрюваних під домашній арешт.

"Для мене це дуже дивна поведінка судді [Тетяни] Левицької. Бо прокуратура і поліція налаштовані не надто агресивно, просили лише домашній арешт. Тим не менш, суддя впаяла фактично тримання під вартою - бо такі суми для застави, без допомоги сторонніх, у підозрюваних навряд чи найдуться", - сказав Луценко.

За його словами, Олександр Горбань воював в зоні АТО в аеророзвідці Збройних сил України. За нього прийшли поручатися нардепи Григорій Шверк та Ігор Луценко, а також представник Генерального штабу ЗСУ.

Нагадаємо, що 25 січня у Києві поліцейські затримали двох чоловіків, які намагалися підпалити монастир по вулиці Володимирській у Шевченківському районі.

За словами затриманих, вони намагалися привернути увагу до того, що територія Національного музею історії та фундамент Десятинної церкви "окуповані" Московським патріархатом.