Українська делегація Тристоронньої контактної групи підбила підсумки року "тиші"

Рік тому вступив у дію режим припинення вогню. З 27 липня 2019 року до 26 липня 2020 року збройні формування Російської Федерації 4257 разів здійснювали обстріли, 88 українських військовослужбовців загинуло, 494 – отримали поранення.

У пресслужбі Української делегації ТКГ пишуть, що попри численні порушення з російського боку, результати дії режиму припинення вогню є: в два рази менше смертей українських військовослужбовців, втричі менше поранених, майже втричі менше обстрілів, у порівнянні з періодом з липня 2019 до липня 2020 років.

Згідно з даними штабу ООС, за час дії режиму припинення вогню з 27 липня 2020 року до 27 липня 2021 року зафіксовано 1995 обстрілів, загинуло 45 та 163 військовослужбовця отримали поранення.

"Дотримуватися режиму припинення вогню в ході збройного конфлікту - найбільш складний різновид військових дій. Україна залишається вірною своїм  зобов’язанням щодо політико-дипломатичного шляху врегулювання збройного конфлікту на сході України. Це доводять численні заяви представників міжнародних організацій (від Ради Безпеки ООН до Парламентської асамблеї Ради Європи), держав-посередників Нормандського формату, держав «Великої сімки»", - зазначається в повідомленні.

Українська делегація підтверджує це зокрема тим, що саміт «Кримської платформи», який розпочне процес деокупації Криму, став можливим і представницьким у значній мірі тому, що Україна заробила за цей рік репутацію відповідальної держави, яка виконує свої домовленості навіть у несприятливих обставинах. На саміті очікуються посадові особи більше ніж з 35 країн світу.

Також делегація подякувала усім військовослужбовцям, які у складних умовах виконують свій воєнний обов’язок.