У центрі Вінниці з’явилася інсталяція, яка присвячена Криму

У рамках фестивалю сучасного мистецтва AIR Fest Vinnytsia, який проходитиме у Вінниці 29–31 жовтня, у центрі міста встановили сучасну інсталяцію під назвою «Плексус». Вона присвячена Криму та символізує соціокультурний взаємозв’язок між людьми. За словами організаторки проєкту сучасного мистецтва AIR Fest Vinnytsia, голови мистецького об’єднання «Плай» Олександри Венславовської, на інсталяції встановленні інноваційні екрани та сенсорні панелій. Вона пропонує новий підхід у створенні і презентації об’єктів тривимірного мистецтва і міської скульптури. Висота металевої конструкції – 4,75 метри.

«Плексус» – це перша медіа-скульптура в Україні. Інсталяція сенсорна, вона реагує на дотик, зчитує серцевий ритм і відгукується змінами у графіці, – розповідає Олександра Венславовська. – На ній є зображення долонь. Коли людина торкається до них, інталяція «реагує» на неї, відповідаючи у візуальній проєкції. На сайті фіксуються кількість доторків, взаємодій з інсталяцією. Концепція полягає в тому, що кожен дотик, взаємодія – це голос, який людина віддає за те, щоб Україна буда цілісна, консолідована в контексті Криму та різних конфліктів. Крім того, на екранах конструкції можна побачити незвичайний орнамент. Він створений з анімованих цифр, які взяті з баз даних щодо змін населення півострова».

Скульптурну інсталяцію створили спеціально для проєкту «Кримська платформа» за ініціативи та підтримки Міністерства закордонних справ України та Українського інституту. Реалізовано у партнерстві з ГО «Х-платформа». Автор проєкту – Сергія Ніжинського Стоятиме у центрі  Вінниці вона протягом місяця у рамках фестивалю AIR Fest Vinnytsia.

Як писав «День»,  фестиваль AIR GOGOL FEST, який відбувався у Вінниці в 2018 та 2019 роках, цього року трансформується в окремий мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтвам під назвою AIR Fest Vinnytsia. Він проходитиме упродовж трьох днів, з 29 по 31 жовтня, на території колишнього кінотеатру «Росія». Як обіцяють організатори, фест має всі шанси стати живою платформою для експериментів та взаємодії у чотирикутнику культура / наука / технології / особистість. До Вінниці завітають українські митці, які працюють за 5 напрямками: театральному, музичному, візуальному, літературному, перформативному. З нового – на фестивалі з’являться проєкти медіа-арту, також відбудуться дискусійні платформи та кілька site-specific подій.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, «День», фото –  vmr.gov.ua