Львівська монахиня посіла 2 місце на конкурсі композиторів в Австрії

Контемплятивна сестра-редемптористка Марія (Слєпченко) брала участь у міжнародному конкурсі, що відбувся під егідою Віденської консерваторії імені Шуберта. Подала на розгляд журі 2 твори: для фортепіано і  для симфонічного оркестру. Призове місце посів твір для симфонічного оркестру. Про це повідомляє релігійний інтернет-ресурс «Духовна велич Львова».

У повідомленні також зазначено, що для сестри Марії музикування пов’язане насамперед з молитвою: «Не уявляю собі творчості без зв’язку з Богом. Якби у моєму випадку зв’язок з Богом похитнувся чи перервався, то автоматично я б не могла творити. Бо для мене це одне ціле. Тобто творчий процес для мене є молитовним процесом”.

Монахиня вже упродовж тривалого часу створює хорову музику для Богослужінь, а також церковні пісні. У 90-х роках за творами сестри хор “Небесне воїнство”, де співали студенти консерваторії та учні спеціалізованої музичної школи імені Соломії Крушельницької, випустили кілька дисків.  Зараз  музику сестри Марії можна почути у виконанні хору “Аксіос” при храмі Архістратига Михаїла. Також твори сестри Марії виконують хорові капели “Дударик” і “Трембіта”. Нещодавно світ побачив диск із Акафістом блаженному Омелянові Ковчу на музику с. Марії (текст о. Назарія Заторського) у виконанні капели “Трембіта”.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.