РНБО України попереджає про інформаційні маніпуляції щодо "міграційної кризи" в Білорусі

"Міграційна криза" в Білорусі супроводжується скоординованою російсько-білоруською інформаційною кампанією.

Як передає "Інтерфакс-Україна", про це інформує Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України.

"Серед основних елементів маніпулятивної кампанії можна відзначити домінування в інформаційному просторі російсько-білоруської точки зору; велику кількість білоруських представників державних і лояльних владі ЗМІ, які в режимі нон-стоп перебувають на місці подій; поширення відеороликів у соцмережах, що професійно зняті та відображають білоруську позицію; використання теми постраждалих жінок і дітей; поширення інформації про наявність на кордоні з боку Польщі бази НАТО з багатотисячним контингентом", - йдеться у повідоленні.

Також у центрі назвали маніпуляцією використання в повідомленнях замість терміна "мігрант" терміна "біженець"; фокусування уваги в повідомленнях на "байдужості європейських чиновників і жорстокості польських правоохоронців", а також позиціонування України як основного транзитера нелегальних мігрантів до країн ЄС.

"Центр протидії дезінформації при РНБО України звертає увагу, що масовані дезінформаційні кампанії почасти передують реальним провокаціям і диверсіям. Просимо журналістів та громадян перевіряти повідомлення та не поширювати інформацію, що містить ознаки дезінформації, – надмірна сенсаційність, сумнівність джерел, відсутність посилань на першоджерело тощо", - додають у повідомленні.