Музей Голодомору представить оновлення платформи “Зерна правди”

Фонд Музею Голодомору проведе інтерактивну акцію “Прорости зерна правди” для презентації першого всеукраїнського поіменного пошуку жертв Голодомору.

25 листопада о 12:00, напередодні Дня пам’яті жертв Голодомору, Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору представить оновлення краудфандингової платформи “Зерна правди”. На ній запрацювала нова функція поіменного пошуку людей — жертв Голодомору 1932-1933 років. Загалом у базу для пошуку імпортовано більше 805 тис. імен жертв Голодомору, що стало можливо завдяки оцифруванню Мартирологу, складеного у 2008 році в рамках проєкту “Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні”.

Презентація відбудеться у форматі інтерактивної акції “Прорости зерна правди” по вул. Хрещатик 34. На локації поряд з магазином Всі. Свої. Дім та декор буде розміщено технічний юніт, де усі охочі містяни та гості столиці протягом дня, з 10:00 до 20:00, зможуть вільно протестувати функцію пошуку.

Технічний юніт — це сенсорний екран, на який буде транслюватися веб-сайт “Зерна правди”. На цьому екрані будь-хто зможе випробувати функцію пошуку — ввести прізвище або назву населеного пункту і віднайти своїх рідних та близьких, котрі стали жертвами Голодомору.

Публічна презентація стартує о 12:00 разом з учасниками акції, а також випробування нового функціоналу платформи “Зерна правди”.

Краудфандингова платформа “Зерна правди” була створена у 2020 році, її розробником виступила українська ІТ-компанія SoftServe. В основі платформи закладено філософію поіменного вшанування кожної з мільйонів жертв Голодомору-геноциду. Кожен благодійний внесок відкриває одну віртуальну зернину. Вона є персональною та вшановує одну жертву геноциду: містить ім’я, вік та назву населеного пункту людини, котра загинула від Голодомору. Відтепер кожна людина може ввести в пошук прізвище або назву населеного пункту і дізнатися правду про історію свого роду в часи Голодомору. Наприклад, пошук за прізвищем “Бабенко” дозволяє знайти згадку про 686 жертв Голодомору.