МЕНЮ

На Волині рекомендують перевести роботу психлікарні у закритий режим через вогнище коронавірусу

25 травня, 2020 - 12:30

Психлікарня у цьому історичному містечку діє з 50-х років минулого століття, розташована вона у колишньому замку магнатського роду князів Радзивіллів, які багато століть були власниками Олики та околиць. У Другу світову замок постраждав, і, вірогідно, був би знесений з лиця землі, але облаштування тут специфічного медичного закладу врятувало і саму споруду. Її відреставрували, і зберегли принаймні її зовнішній вигляд. Оскільки давно іде мова, аби ліквідувати тут притулок для душевнохворих, а сам замок використовувати з туристичною метою, то віднедавна Олицька психлікарня стала підрозділом обласної психлікарні, що у Луцьку. Скорочують штати, пацієнтів переводять у Луцьк.

    І саме у тому відділенні, яке вже майже було готове до переїзду в Луцьк, вперше виявили інфікування коронавірусом в однієї з пацієнток. Жінку як психічно хвору при загостренні хвороби привезли в Олику з Маневицького району, перший тест на Covid-19 був негативним, і вже після її смерті інший тест виявився позитивним. Психлікарня – заклад, де пацієнти мають спільний побут, тут палати на 20 чоловік, спілкування тісне. Нині лікарня в Олиці є закладом, в якому на Волині найбільше інфікованих коронавірусом, загалом 55 чоловік. Померла ще одна пацієнтка. Тому, аби зупинити локалізацію вогнища коронавірусної хвороби COVID-19 на території Олики, місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рекомендувала перевести роботу психлікарні у закритий режим, аби персонал відсидів разом з пацієнтами належні 14 днів карантину за мурами замку. Заборонено і роботу місцевих ринків. Про побут, харчування закритого персоналу мають подбати у лікарні. Зазначають у рішенні комісії, що «за можливості» платити працівникам на такому цілодобовому карантині мають до 300 відсотків зарплати. Слова «заможливості» зрозумілі: грошей нема і навряд чи будуть. Тому чи зможуть у закладі виконати рекомендації комісії, питання досить спірне. Люди можуть просто написати заяви на звільнення, тим більше, що психлікарню в Олиці все скорочують, вже звільнилося чимало працівників, які обслуговували пацієнтів відділення, в якому й перебувала перша інфікована коронавірусом. Знято добавки за шкідливість роботи, зарплату виплачують із затримками, є скарги на недостатнє забезпечення засобами захисту. 

    Загалом через вогнище в Олиці Ківерцівський район на Волині має найбільшу кількість «коронавірусних», після Луцька. У Луцьку їх 157, у Ківерцівському районі 121. Загалом на Волині на сьогодні 783 людини з коронавірусом,  за останню добу додалося лише 12 чоловік. Лікарні, визначені для лікування COVID-19, зайняті хворими менше, ніж на 20 відсотків.

    Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк