Мінкульт звернеться до Netflix через карикатурний образ українки в серіалі

Міністерство культури та інформаційної політики направить лист Netflix зі своєю позицією щодо образливого образу українки в серіалі "Емілі в Парижі".

Про це повідомляється в Telegram-каналі міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, пише Суспільне.

"В "Емілі в Парижі" маємо карикатурний образ українки, який є неприйнятним. А з іншого боку – ще й образливим. Такими бачитимуть українців за кордоном? Які крадуть, хочуть отримувати все безкоштовно, боятися депортації? Так не має бути. Направлю текст нашої позиції Нетфліксу", – написав міністр.

Також Ткаченко зазначив, що Netflix добре знайомий з Україною. Оскільки більшість вулиць Парижа у фільмі "Останній найманець" знімалися в Києві. Він нагадав, що в 90-х та 2000-х українських хлопців зображали переважно як гангстерів, але з часом це змінилося.

"Європейці та американці мали чути про наших митців і не тільки. Хоча б і про диригентку Оксану Линів, тенісистку Еліну Світоліну, співачку Джамалу, дизайнерку Віту Кін. Але цього напевно замало. І доведеться продовжувати боротися зі стереотипами", – додав міністр.

Якою показали українку в серіалі "Емілі в Парижі": у другому сезоні серіалу з'явилася нова персонажка – українка на ім'я Петра, яка приїхала до Парижа з Києва. Головна героїня Емілі познайомилася з нею на курсах французької мови у четвертій серії. Дівчата вирушили разом на прогулянку, щоб попрактикуватися французькою. За сюжетом, Петра сказала: "Люблю все безкоштовне", а потім винесла речі з магазину, не заплативши за них. Емілі присоромила українку за цей вчинок та сказала повернути одяг в магазин. Натомість Петра відповіла українською: "Ти шо, здуріла? Я не можу такого зробити, мене ж за це депортують".

Роль Петри виконала актриса Дар’я Панченко, яка раніше знімалася у французькому детективному серіалі "Напарниці: Астрід та Рафаелла". Серіал "Емілі у Парижі" розповідає про американку Емілі Купер. Вона працювала маркетологинею в Чикаго та несподівано отримала пропозицію вирушити до Парижа замість своєї начальниці. У Франції Емілі починає розповідати в Instagram про своє нове життя.