У Струмівці на Волині з’явилась вулиця Коко Шанель

Нову назву хто тільки не коментував! З якого, мовляв, дива у волинському селі, хай навіть під самим Луцьком, вулицю мають називати іменем знаменитої француженки. Як кажуть, де Париж, а де Струмівка. Проте сьогодні на сесії Підгайцівської сільської ради, до якої належить і Струмівка, вулиця таки отримала ім’я Коко Шанель. У Крупах з явилася вулиця головнокомандувача УПА Романа Шухевича, у Гаразджі добро не мудрували і назвали вулиці Березневою, Гайовою та Дитячою.

А ось у Струмівці, крім вулиці Коко Шанель, з’явилося ще кілька нових назв вулиць. Вони носитимуть імена Миколи Кумановського, Олександра Бпйдукова, Олександра Валенти, Карела Якубека… Це відомі художники, які жили на Волині, які малювали Волинь і Луцьк, це майстри пензля. Ще одній вулиці дали ім’я Костя Шишка, поета, який написав слова «Ми не підпільна організація, ми – нація!», і за них страждав до своїх останніх днів… Ці люди досі не удостоїлися, аби в Луцьку назвали вулиці їхніми іменами. А ось у Струмівці це зробили. А ім’я Коко Шанель для вулиці в селі виникло неспроста. Інвестором забудовника є француз, який побажав, аби назва була пов’язана з історією його країни. А Коко Шанель – що ж, це саме та жінка, яка справді відома в усьому світі і поєднала своєю творчістю весь світ.

Зоя  Навроцька,  завідувачка  Художнім  музеєм  Луцька, зауважила,  що  і  в  нас  є  жінка,  не  менш  гарна,  ніж Коко  Шанель, яка  також  гідна,  аби  її  іменем  назвали  і  вулицю.  Це  Ніна  Певна,  котра  разом  зі своїм  чоловіком   Миколою,  учнем Миколи  Садовського і  Панаса  Саксаганського,  створили  у  Луцьку  у 1928  році Волинський  український  театр. А  чи  увіковічнено  у  назвах  вулиць  ім’я  композитора  Ігоря  Стравінського, який  називав  містечко  Устилуг,  в якому  жив,  «райським  куточком»?..  Поки більше  переважають  Садові,  Польові,  Березневі  чи  Жовтневі  вулиці.  То  ж на  зміну  їм  є  варіанти.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк