Зеленський запропонував систему гарантій безпеки, яка не допустить нової агресії

Президент України Володимир Зеленський запропонував створити нову архітектуру безпеки для України, Європи та світу, засновану на гарантіях безпеки.

"Кожна нація має право на гарантії безпеки. Не тільки найбільші нації. Не тільки найбільш щасливі. Ми маємо пропозиції такої модернізації архітектури безпеки для України, а отже, й для Європи та світу, яка не допустить більше жодної агресії проти нас. Ми вже представляємо їх партнерам", - сказав він у середу, виступаючи через відеозв'язок на Генасамблеї ООН.

"Це пропозиції юридично обов'язкових багатосторонніх і двосторонніх договорів. Це умови, за яких гаранти мають діяти, і час, за який їхні дії принесуть результат – результат на землі, на морі, у повітрі, у дипломатії та політиці, в економіці та фінансах, у забезпеченні зброєю та розвідданими. Кожен із вас, отримавши текст нашої формули миру, побачить і деталізацію того, що ми пропонуємо як гарантії безпеки", - сказав також президент.

Він зазначив, що не хоче "порівнювати наші пропозиції з гарантіями будь-яких альянсів, які існують на планеті зараз. Я хочу підкреслити, що гарантувати безпеку тій чи іншій нації превентивно завжди вигідніше, ніж зупиняти постфактум війну проти неї".