НАТО гарантуватиме, щоб у москві розуміли, виграти ядерну війну не можна, їй треба запобігти, - Столтенберг

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг каже, що НАТО гарантуватиме, щоб у москві чітко розуміли, що виграти ядерну війну не можна. Найважливіше - ядерній війні запобігти. Повідомляє агентство Інтерфакс-Україна.

Генеральний секретар також вважає, що президент росії володимир путін розуміє, що росія не зможе виграти таку війну. Таку думку він висловив у середу під час розмови Reuters NEXT Newsmaker with Jens Stoltenberg, яка транслювалася онлайн.

Відповідаючи на запитання, чи путін блефує, заявляючи, що "для захисту росії використає всі наявні засоби", Столтенберг сказав: "Це небезпечна і божевільна ядерна риторика. Вона не нова - так він чинив уже багато разів. Він знає дуже добре, що ядерну війну ніколи не можна вести, і її не можна виграти, вона матиме безпрецедентні наслідки для росії. Тому НАТО також збільшила свою військову присутність у східній частині альянсу, прибравши місце для помилок та непорозуміння у москві".

За цією відповіддю було інше питання: що НАТО робитиме, якщо росія використає ядерну зброю стосовно України? Генсек відповів: "Ми гарантуватимемо, що в москві немає непорозуміння, що цю війну виграти не можна. Але як саме ми реагуватимемо залежатиме від ситуації, і від того якого виду зброю вони можуть використовувати. Найважливіше - запобігти тому, щоб це сталося".

За словами Столтенберга, це причина, через яку альянс був абсолютно чітким у комунікаціях із росією "про безпрецедентні наслідки, про те, що ядерна війна не може бути виграна росією і про те, чому ми збільшили кількість наших сил підвищеної готовності та присутність сил НАТО на східному фланзі альянсу". "Ми дуже уважно стежимо за тим, що росія робить. Поки що ми не бачимо жодних змін у ядерному стані, в ядерній готовності, але ми моніторимо це дуже уважно і залишаємось пильними", - додав генсек.