Дельта-штам коронавірусу стане домінуючим типом впродовж наступних місяців

Штам "дельта" COVID-19, як очікується, стане основним типом цього вірусу у світі протягом наступних місяців.

Про це пише "Інтерфакс-Україна" із посиланням на щотижневий огляд Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

"Очікується, що він швидко візьме гору над іншими варіантами і стане в майбутні місяці домінантним різновидом (коронавірусу - ІФ)", - наголошується в документі.

За даними ВООЗ, штам "дельта" зафіксовано вже на 124 територіях - на 13 більше, ніж минулого тижня, а в деяких великих країнах на цей штам припадає вже три чверті виявлених випадків COVID-19: це, зокрема, Росія, Австралія, Бангладеш, Ботсвана, Велика Британія, КНР, Данія, Індія, Індонезія, Ізраїль, Португалія, Сінгапур і ПАР. Водночас у ВООЗ поки що не змогли описати точного механізму, що дає змогу штаму "дельта" бути більш заразним.

Що стосується інших варіантів вірусу, що викликають занепокоєння, то варіант "альфа", вперше зафіксований у Великій Британії, зареєстрований на 180 територіях - на шість більше, ніж минулого тижня; спочатку виявлений у Південній Африці тип "бета" - на 130 територіях (зростання на сім), а вперше зафіксований у Бразилії штам "гамма" - на 78 територіях (на три більше).

За інформацією ВООЗ, за тиждень 12-18 липня виявлено 3,4 млн випадків COVID-19 - на 12% більше, ніж попереднього тижня. Отже, підсумували у ВООЗ, за збереження нинішньої тенденції за наступні три тижні загальна кількість діагностованих випадків COVID-19 за час пандемії перевищить позначку у 200 млн. У ВООЗ зазначили, що зростання захворюваності пов'язане з поширенням більш заразних варіантів вірусу, з ослабленням обмежень, зрослою соціальною активністю і значною кількістю невакцинованих людей.

Водночас, за відомостями ВООЗ, кількість летальних випадків серед інфікованих COVID-19 два тижні тримається на позначці у 57 тис. - після більше ніж двох місяців стійкого зниження смертності.