Через фальшиві ПЛР-тести Молдова відправила на карантин 15 українців

У Молдові 15 українських пасажирів маршрутного мікроавтобуса були відправлені на самоізоляцію після того, як вони пред'явили молдавській прикордонній поліції в пункті пропуску Крива-Мамалига фальшиві результати ПЛР-тестів на COVID-19.

За даними Генерального інспекторату прикордонної поліції, інцидент стався вчора при в'їзді транспорту з України в Молдову, передає "Укрінформ".

Крім водія, у маршрутці перебували 15 громадян України.

Після встановлення осіб співробітник прикордонного відомства попросив тих, хто не хоче бути поміщений на самоізоляцію, пред'явити документ, який звільняє їх від цього.

Кожен пасажир представив тест ПЛР на COVID-19 із негативним результатом. Після огляду за допомогою спеціального обладнання з'ясувалося, що всі тести були сфальсифіковані: на довідках були відсутні елементи захисту, а після сканування QR-коду не відображалися офіційні дані медичної лабораторії, яка, нібито, їх видала. Представники медичного центру в Україні заперечують, що видавали такі аналізи. Більш того, вони зазначили, що білий колір довідки не збігається з оригіналом.

Наголошується, що громадянам України було дозволено в'їзд до Республіки Молдова за умови заповнення епідеміологічного досьє і підписання декларації про відповідальність за дотримання режиму самоізоляції.