Нацбанк України відсьогодні скасував обмеження курсу продажу валюти

Національний банк України (НБУ) з 21 травня скасував обмеження, згідно з яким уповноважені установи могли продавати готівкову іноземну валюту клієнтам із відхиленням від офіційного не більше ніж на 10%, повідомила пресслужба регулятора у п'ятницю.

Відповідні зміни схвалено постановою правління НБУ №102 від 20 травня, яка розміщена на сайті центробанку і набуває чинності з 21 травня.

Документ також скасовує аналогічні обмеження на встановлення курсу, згідно з яким банки списують із рахунків клієнтів кошти у гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном.

"Зняття обмежень на встановлення курсів, за якими банки продають валюту населенню, покращить умови роботи легальних суб'єктів ринку. Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегменту та зменшенню обсягу нелегальних операцій. Усе це зробить валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті", – навела слова заступника голови НБУ Юрія Гелетія пресслужба.