У Львові у Гарнізонному храмі представили виставку сакральних реліквій

Подія відбулася вчора, у День святого Миколая.

«Уже 19 грудня усі охочі матимуть змогу в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла УГКЦ занести свою молитву перед давньою іконою Святого Миколая Чудотворця – XVII ст.,також оглянути реліквії (XII – XIII ст), церковні стародруки (XVII ст.) та раритетні листівки ХІХ–ХХ ст. із зображенням храму», – анонсував відкриття виставки настоятель Гарнізонного храму о. Тарас Михальчук.

У храмі подію називають особливою і дякують львівським колекціонерам Юрієві Котику та Олександрові Свіщову, завдяки яким Гарнізонний храм отримав раритети до Дня святого Миколая. А особливим подарунком стала ікона Чудотворця, датована XVII ст., виставлена в храмі для того, щоби всі охочі могли до неї помолитися.

«Храм отримав унікальні подарунки, – наголошує о. Тарас Михальчук. – Один із перших стародруків – настанови для чернечого життя «Цвітник священноінока Авви Дорофея», виданий у Києво-Печерській лаврі у 1652 році. Окто́їх (грец. Ὀκτώηχος «восьмигласник», «голос») – богослужбова книга, яка містить в собі чинопослідування вечірні, повечір'я, утрені та Літургії. Видано у друкарні Ставропігійського братства Михайлом Сльозкою у 1643-1644 рр. Ікона Святого Миколая справді унікальна для нас, священнослужителів. Ми часто молимось саме до Святого Миколая за здоров’я військовослужбовців та за мир в країні. Дякуємо благодійникам за такий чудовий сюрприз для храму у цей прекрасний день».

Серед гостей, які прийшли розділити радість зі спільнотою храму, були голова Львівської ОДА Максим Козицький, секретар Львівської міськради Маркіян Лопачак і начальник Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук. Про це повідомляє Інформаційний портал капеланського служіння «Капеланство. Info».

«Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла – важлива духовна святиня Львова. Це місце сили для наших військових, – цитує «Капеланство. Info» благодійника Олександра Свіщова. – Хочеться, аби храм був магнітом, куди залюбки приходитимуть і туристи, і львів’яни».  

Після відкриття виставки реліквії були переміщені до підземель церкви, де перебуватимуть у постійній експозиції.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів