Рада ЄС схвалила виділення €5 мільярдів макрофінансової допомоги Україні

Рада Європейського Союзу у вівторок, 20 вересня, схвалила виділення Україні макрофінансової допомоги в розмірі 5 млрд євро.

Про це йдеться у пресрелізі Ради ЄС, передає Укрінформ.

«Європейський Союз підтримує Україну. Ми виконуємо свої обіцянки та допомагаємо гарантувати, що Українська держава та її ключова інфраструктура можуть продовжувати функціонувати попри агресивну війну росії. На наступних засіданнях Ecofin (Ради ЄС з економічних та фінансових питань – ред.) я буду наполягати на швидкому досягненні угоди щодо надання решти 3 мільярдів євро, для яких ми також повинні домовитися про розподіл цієї суми на позики та гранти», - заявив міністр фінансів головуючої в ЄС Чехії Збинек Станджура.

Зазначається, що цю макрофінансову допомогу в розмірі 5 мільярдів євро буде надано Україні у формі довгострокових позик на пільгових умовах.

Цей транш є вже другим в рамках реалізації запланованої макрофінансової допомоги Євросоюзу Україні на суму 9 мільярдів євро, про що було оголошено Європейською комісією 18 травня 2022 року та підтримано Європейською радою 23-24 червня.