Атмосфера в Рівному після інциденту на "Рівнеазот" у межах норми, - фахівці

Показники забруднення атмосферного повітря в Рівному після витоку газу на заводі мінеральних добрив "Рівнеазот" знаходяться в нормі, повідомляється на сайті Рівненської обласної адміністрації у вівторок з посиланням на слова головного санітарного лікаря Рівненської області Романа Сафонова.

"Робилися дослідження в мікрорайоні Ювілейний у кількох точках. У 5-10 разів менше гранично допустимої разової концентрації. Можна бути спокійними. Ситуація буде відслідковуватися і вночі, і вранці, про результати буде повідомлено", - сказав Сафонов, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

Він додав, що в разі викиду в атмосферу шкідливих речовин, перш за все страждають найбільш уразливі групи з захворюванням органів дихання і люди похилого віку. За словами Сафонова, жителям міста варто закривати вікна і не виходити на вулицю, поки ситуація не нормалізується.

Як повідомлялося, "Рівнеазот" повідомив про надзвичайну ситуацію на підприємстві у вівторок - розгерметизацію трубопроводу в цеху виробництва азотної кислоти, в результаті якої стався разовий викид нітрозних газів у незначній кількості на території заводу.

За даними "Рівнеазоту", на поточний момент показники якості повітря знаходяться в межах допустимих норм, загрози довкіллю та населенню немає.У Міністерстві внутрішніх справ України підтвердили інформацію про відсутність жертв і постраждалих.

За даними ДСНС, концентрація газу в повітрі, що утворилася в результаті витоку на заводі мінеральних добрив "Рівнеазот" у вівторок, у п'ять разів нижче рівня, небезпечного для людини, а загрози довкіллю в результаті події немає. "За інформацією лабораторного центру небезпечний рівень газу складає 5 мг на куб повітря. На момент витоку газу становила 1 мг на куб.м", - повідомили у відомстві.