Американський мільярдер Безос сьогодні полетить у космос на кораблі власної компанії

Компанія Blue Origin планує здійснити перший пілотований суборбітальний політ ракетної системи New Shepard з американським мільярдером Джеффом Безосом, а також трьома космічними туристами на борту.

Старт ракети запланований на 8-му ранку 20 липня за місцевим часом з об'єкта Launch Site One у Техасі (о 16-й за Києвом), повідомляє Укрінформ.

«20 липня компанія Blue Origin здійснить 16-й запуск ракети New Shepard у космос, і перший з астронавтами на борту», - оголосили в компанії напередодні пуску.

Космічний політ приурочений до чергової річниці першої висадки американських астронавтів на Місяць, що є символічним особисто для Безоса, який з п’яти років мріяв побувати в космосі. Крім того, назва ракетоносія New Shepard походить від прізвища астронавта Алана Шепарда, який здійснив перший суборбітальний політ у травні 1961 року.

Разом з Безосом у капсулі перебуватимуть три пасажири: його брат Марк Безос, 82-річна льотчиця Уоллі Фанк, а також 18-річний Олівер Деймен – випускник школи з Нідерландів. Таким чином, цей політ має стати двічі «рекордним» - за віком наймолодшого й найстаршого астронавтів, які підніматимуться в космос.

Сама подорож повинна зайняти близько 11 хвилин, три з яких космічні туристи проведуть в невагомості. Очікується, що апарат New Sheppard доставить астронавтів на висоту близько 100 кілометрів, яка вважається умовним кордоном космосу.