МЕНЮ

У Вінниці приступили до комплексного очищення Південного Бугу

20 лютого, 2020 - 17:19

Перший етап комплексного очищення річки Південний Буг розпочався у Вінниці. Очищення проходитиме у три черги, внаслідок чого річка стане чистішою, а вода у кранах вінничан – покращиться. Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов на свій сторінці у Facebook. За його словами, наразі робота зосереджена на розчищенні річища. В акваторії працює земснаряд, який купили у 2018 році за кошти громади, а також спеціальний екскаватор-амфібія. З дна річки підіймають тонни намулу. За три тижні техніка намила понад 12 тисяч кубометрів донних відкладень. З потеплінням залучать ще один земснаряд та баржу, які придбали торік.

«Це стратегічний і вкрай важливий проєкт, адже Південний Буг є джерелом питної води для майже 400-тисячної Вінниці. Поліпшення екосистеми річки позитивно вплине на природні властивості води, – пише міський голова. – Ми розуміємо: якщо не інвестувати в порятунок Бугу сьогодні та не приймати інноваційних рішень з модернізації системи водопостачання, то ми не зможемо підняти якість водопровідної води. Загалом маємо у планах поглибити дно по усій протяжності річки у межах міста – а це майже 14 км».

Нагадаємо, що окрім міської ради, ініціативу з очистки водойм підтримала і Вінницька ОДА. Торік розчищали притоки річки і безпосередньо сам Південний Буг у передмісті Вінниці та Хмільницькому районі. Також земснаряди використовували на річках Вільшанка та Рось, яка є правою притокою Дніпра. Загалом на Вінниччині торік розчистили близько 20 кілометрів водойм.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина