Після марафону у 20-градусний мороз кільком лижникам загрожує ампутація пальців

Учасники марафону, який відбувався у Швейцарії за 20-градусного морозу, отримали обмороження, кільком лижникам загрожує ампутація.

Про це повідомляє NRK.

Після гонки на 60 км в Швейцарії, яка відбулася 17 січня, лижники почали викладати в соцмережі фото з пухирями на руках і ногах, які утворюються при другій стадії обмороження.

Деякі учасники марафону опинилися в лікарні, двом загрожує ампутація пальців.

Зокрема, у шведського лижника Міхаеля Еклефа розвинувся некроз, він може втратити палець на нозі.

"В голові багато думок. Головна - що буде, якщо я втрачу палець. Лікарі кажуть, що не знають, чи зможуть зберегти його. Можливо, він загниє. Час покаже. Якщо я його не втрачу, буде добре. Зараз я відчуваю сильний біль і навіть не можу вдягнути взуття", - сказав Еклеф.

Німцю Патріку Оттілінгеру можуть ампутувати два пальці на руці.

"Я не відчуваю їх, один з пальців синій. Лікарі сказали: єдине, що я можу зараз зробити - намагатися їх відігріти і трохи активізувати. І вірити, що врешті-решт вони повернуться до життя", - сказав Оттілінгер.

Важкі обмороження також отримав француз Томас Жолі. У нього діагностували обмороження чотирьох пальців третього ступеня і одного - другого.

"Лікарі кажуть, я більше не зможу кататися на лижах в цьому сезоні. Троє з нас в лікарні. Я вважаю, що рішення про проведення гонки було неправильним. Це піддало нас небезпеці. Відчувати пальці я перестав відразу після старту, а після 50 км заболіла голова. Мене вирвало, з гонки довелося зійти", - розповів Жолі.

До лікарні також потрапив срібний призер гонки норвежець Андреас Нюгорд, який є лідером загального заліку марафонської серії Ski Classics, в яку входить марафон Ла Діагонела.

За правилами серії Ski Classics організатори можуть перенести гонку або внести зміни в формат її проведення при температурі нижче мінус 25.

Змагання виграли шведи Оскар Кардін та Йенні Ларссон.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Andreas Nygaard (@nygaard90)