Німеччина на боці України у подоланні нею всіх актуальних викликів, - Маас

"Німеччина на боці України у подоланні нею всіх актуальних викликів",- заявив Федеральний Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас під час переговорів з Міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком. 

За словами німецького Міністра, йдеться як про відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах, так й реалізації системних реформ, передає прес-служба МЗС на офіційному сайті

Міністр Вадим Пристайко подякував німецькій стороні за зусилля дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту та відзначив важливість координації з партнерами позицій напередодні Нормандського саміту. Німецька сторона позитивно відзначила кроки України з виконання зобов’язань у рамках Мінських домовленостей і підкреслила, що відповідні кроки мають бути здійснені й Росією.

При обговоренні теми європейської енергетичної безпеки Гайко Маас запевнив у тому, що ФРН у повному обсязі імплементує положення відповідної газової директиви ЄС. Крім того, німецький міністр підкреслив, що ФРН підтримує позицію щодо подальшого збереження за Україною ролі транзитної держави у постачаннях газу до Європи.

Крім того, Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас закликав Росію виконати свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей задля досягнення миру на сході України, передає Укрінформ.

"На Донбасі за час війни загинуло понад 13 тисяч людей. Ми маємо закінчити це. Надто довго це є реальністю в Україні. Ми маємо гарну нагоду, можливо, найкращу за довгий час, у цьому сенсі щось змінити... Важливі кроки зроблені, у Станиці Луганській, Золотому і Петрівському відведено війська, будується міст... Люди повинні мати більше точок перетину лінії зіткнення, більшу безпеку, щоб відбудувати важливу інфраструктуру. З нашого погляду, зараз черга за Росією", - сказав Маас.

У цьому сенсі він зауважив, що досягнуті на перемовинах домовленості мають вимірюватися результатами і діями.

За словами Мааса, питання закону про особливий статус ОРДЛО, підготовки місцевих виборів і злочинів, які були скоєні за роки війни на непідконтрольній Україні території Донбасу - лише частина з тих великих питань, які потребують вирішення.

"Тому Німеччина разом з Францією буде продовжувати робити свій внесок задля того, щоб, врешті-решт, мир прийшов на схід України. Ми це робимо не як нейтральні посередники, ми обстоюємо інтереси Європи і принципи європейського мирного порядку, і тому ми стоїмо і за територіальну цілісність України", - наголосив Маас.