Київміськрада хоче здати Житній ринок в оренду

Київська міська влада планує здати Житній ринок на Подолі в оренду, але обіцяє, що вигляд будівлі не змінюватимуть.

Про це йдеться в повідомленні Київської міської державної адміністрації 19 липня, передає "Радіо Свобода".

За повідомленням, 19 липня заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба, виконувач обов’язків директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Володимир Костіков та директор комунального підприємства «Житній ринок» Ігор Цеханський зустрілися з ініціативною групою.

Здачу в оренду приватним власникам планують здійснити через майданчик Prozorro. Головною вимогою міська влада називає збереження ринку на першому поверсі.

«У жодному разі люди, які ведуть підприємницьку діяльність або торгують на Житньому ринку – не постраждають. Наша головна вимога – ринок має працювати. Мають бути облаштовані сучасні та комфортні для покупців і підприємців торговельні місця. В обов’язках орендаря, що будуть прописані в умовах угоди, – залучення інвестицій на реконструкцію будівлі, капремонт інженерних мереж. Культурний спадок Києва має залишатись непорушним», – йдеться в заяві Костікова.

Представники влади заявляють, що всі пропозиції ініціативної групи будуть враховані при укладанні договору оренди, щоб «приміщення, яке є культурним спадком та розташоване в історичній місцевості, залишалось одним із елементів автентичності та унікальності Києва».

Житній ринок є одним із найстаріших ринків Києва. Його сучасна будівля була побудована в 1980 році.