МЕНЮ

Уряд запровадив мита на постачання в Україну дизельного пального та скрапленого газу з РФ

19 липня, 2019 - 11:44

Кабінет міністрів України ухвалив рішення запровадити спеціальні мита на постачання в Україну російського дизельного пального та скрапленого газу за допомогою трубопроводів.

Про це повідомив представник президента в уряді Андрій Герус на сторінці у Facebook.

За його словами, відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 17 липня. Мита на російське дизпальне запровадять у розмірі 3,75%. Воно набуде чинності з 1 серпня 2019 року. А вже з 1 жовтня воно зросте до 4%.

Мито на поставки російського скрапленого газу з 1 серпня складе 1,75%, а з жовтня воно зросте до 3%.

«Відповідні мита знімуть понад ринкову маржу трейдера-імпортера, яка виникала по причині логістики (дизельпровід) та інших факторів. Якщо типова ринкова маржа у крупному гурті складає 10-12 доларів за тонну, то на поставках трубопровідним транспортом така маржа складала 35-40 доларів за тонну», — повідомив Герус та додав, що нові мита не мають призвести до здорожчання дизельного пального та газу на заправках.

Нові мита уряд запровадив у відповідь на російські торговельні санкції проти України. Зокрема, мова йде про заборону на постачання до України всіх нафтопродуктів, нафти та бензину без спеціального дозволу.

«Український бюджет додатково отримає біля 2 млрд грн у рік. На мою думку, ці кошти необхідно спрямувати на розширення програми субсидій для малозабезпечених верств населення», — додав Герус.