Український інститут дипломатії планує провести двосторонній культурний сезон між Великою Британією та Україною в 2022 році, - МЗС

Генеральний директор Українського інституту при Міністерстві закордонних справ України Володимир Шейко розповів про заплановані на 2022 рік проекти, повідомила пресслужба МЗС.

"Наступного року Український інститут, серед іншого, планує втілити проєкт до 100-річчя української дипломатії, провести двосторонній культурний сезон між Великою Британією та Україною. Переконаний, що Інституту вдасться успішно втілити все задумане завдяки співпраці і синергії, а також спільному розумінню, наскільки культурна дипломатія важлива для України", - цитує пресслужба слова Шейка.

Зазначається, що Український інститут створений у 2017 році для зміцнення міжнародної та внутрішньої суб'єктності України через можливості культурної дипломатії, а 16 липня в МЗС відбувся захід з нагоди його триріччя.

"Український інститут не лише реалізує проєкти за кордоном, він підсилює політичні та комунікаційні задачі МЗС. Йдеться, зокрема, про культурну програму Кримської платформи, інформаційні кампанії, що привертають увагу світу до порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях", - повідомив глава дипвідомства Дмитро Кулеба.

Він розповів, що за три роки Український інститут реалізував близько 200 проектів в 28 країнах, у зокрема кілька десятків в рамках року культури Україна-Австрія в 2019 році.

Міністр відзначив запуск офіційного сайту України для іноземних аудитор UKRAINE.UA англійською, німецькою та французькою мовами, з планами запуску нових мовних версій.

"Попереду нас чекає чимало амбітних планів. Ми готові працювати над відкриттям перших закордонних філій Українського інституту, провести Дні України у 27 столицях Європейського Союзу, відкривати сучасне і яскраве українське мистецтво світові. З цією метою об’єднуватимемо зусилля держави, бізнесу, міжнародних партнерів та української громади за кордоном", - підсумував Кулеба.

У заході також брали участь перший заступник міністра Еміне Джапарова, голова Наглядової ради УІ Ольга Сагайдак, журналіст і колишній політв'язень Кремля Роман Сущенко, представники експертного середовища, відомі художники.