IV Фестиваль-Премія «ГРА» оголосив шортліст вистав-фіналісток

У дворику Музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків відбулась головна театральна подія літа. Фестиваль-Премія «ГРА» оприлюднив шортліст з 12-ти вистав, які проходять до фінальної частини.

Визначить і оголосить переможців IV Фестивалю-Премії «ГРА» восени міжнародне журі. У якому форматі відбудеться фінальний етап – онлайн чи оффлайн - залежить від перебігу епідемії та карантинних обмежень. У глядачів, до речі, теж буде можливість переглянути вистави, які пройшли до фіналу, однак будуть це глядачі Києва чи іншого міста України - оргкомітет повідомить згодом.

Фестиваль-премія «ГРА» (GRA - Great Real Art) проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року. Цьогоріч театри представили прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2020 року. Участь у проєкті беруть професійні театральні колективи різних форм власності та форматів роботи.

«Попри всі тривоги та напругу цьогоріч українські театри виявили нечувану активність і, з урахуванням усіх своїх проблем, запропонували на розгляд Експертної ради премії 90 різножанрових сценічних проєктів, які надійшли з 23 міст України. З’явилися й міста-дебютанти – Луцьк, Кропивницький та Кременчук. Цього року Фестиваль-Премія «ГРА» реально об’єднав Україну: від закарпатського міста Берегове до луганського Муздрамтеатру зі Сєверодонецька. Між цими прикордонними містами – вся театральна Україна», – розповіла голова Експертної ради Ольга Стельмашевська.

Лауреати визначатимуться восени міжнародним журі у шести загальних номінаціях: найкраща драматична вистава, найкраща вистава для дітей, найкраща музична вистава у жанрі опери/оперети/мюзиклу, найкраща хореографічна/балетна/пластична вистава, найкраща камерна (до 150 глядачів) і найкраща пошуково-експериментальна вистава (на перетині театральних/мистецьких жанрів). 

Також будуть нагороди у шести індивідуальних номінаціях: найкраща жіночу та чоловіча роль, режисерська робота, стенографія, найкраще пластичне та музичне рішення вистави.

Найкращих ГРАвців у ГРІ за "театральний" «Оскар» нагородять Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового проєкту.

Шортліст:

«За найкращу драматичну виставу»:
1. «Собаче серце» (Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. Василя Василька)
2. «Це дитя» (Закарпатський обласний угорський драматичний театр (м. Берегове)

«За найкращу виставу камерної сцени»:
1.«Буна» (Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької)
2. «Філоктет. Античний рейв» (Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки)

«За найкращу виставу для дітей»:
1. «А хай то качка копне» (Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки)

«За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу»:
1. «Лис Микита» (Громадська організація «Підкова Арт» (Львів), Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької)
2. «Шинель» (Київський національний академічний Молодий театр)

«За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу»:
1.«VIÑO» (Культурне об’єднання «Хронотоп ЮЕЙ», Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра)
2.«Мій Орфей. Жан Кокто» (n `Era Dance Company (Київ)

«За найкращу пошуково-експериментальну виставу»:
1. H-Effect (Громадська організація «Арт Діалог»)
2. «Кострубізми. Кумановський» (Театр «ГаРмИдЕр», м. Луцьк)
3. «Чорнобильдорф» (PORTO FRANKO, NOVA OPERA)