Кузьмін наголосив на необхідності кримінальної відповідальності за наклеп

Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін вважає, що в Україні необхідно ввести кримінальну відповідальність за публічне поширення реальних або вигаданих відомостей, що принижують честь, гідність чи ділову репутацію.
Про це він написав в статті для газети Закон і бізнес.
«Актуальність цієї теми зумовлена загрозливою тенденцією використання феномену дифамації для незаконного тиску на суд та слідство в Україні. Набувши небезпечних розмірів, вона негативно впливає на ефективність функціонування всієї системи правосуддя. Тому, очевидно, внесення статті про дифамацію до Кодексу про кримінальні проступки сприятиме зміцненню авторитету судової влади, запобігатиме незаконному впливу на суд», - зазначає Кузьмін.
Він, посилаючись на Юридичну енциклопедію, пояснює, що під дифамацією традиційно розуміють публічне поширення дійсних або вигаданих відомостей, які принижують честь, гідність чи ділову репутацію громадянина або організації, зганьблення у пресі з метою вплинути на виконання ними своїх обов’язків.
Кузьмін зазначив, зазначив, що заяви європейських дипломатів, які коментують справу Тимошенко, а також "штучні акції протесту" під гаслом "Юлі волю" - це приклади незаконного тиску на суд і прокуратуру з метою вплинути на рішення суду на користь екс-прем'єра.
