Три вінничанки стали лауреатками цьогорічної премії Михайла Коцюбинського

Вікторія Гранецька, Ірина Зелененька та Олена Вітенко – цьогорічні переможці Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського. Сьогодні у рамках літературно-мистецького свята «Михайло Коцюбинський – гордість літературного Поділля», що відбулося з нагоди 155 річниці від дня народження письменника, вони отримали свої дипломи та грошові винагороди. По 20 тисяч гривень кожна.

Переможців визначили у трьох номінаціях – «Художня література», «Науково-популярна література» та «Дитяча література». Вікторія Гранецька перемогла зі збіркою оповідань «Reality Show/Magic Show» у першій номінації, Ірина Зелененька з посібником-хрестоматією із вивчення сучасної поезії Поділля «Подільські божищі» у другій, а Олена Вітенко з трьома збірками віршованих творів для дітей: «Роздолля», «Оберу професію» та «Намалюю Україну» у категорії дитячої літератури. Як відзначила завідувачка відділу департаменту культури і мистецтв Вінницької ОДА Ольга Зелінська, визначення переможців у премії відбувалося шляхом таємного голосування членів журі, які не мають права номінуватися на її здобуття.

«З 1992 року ми щорічно віншуємо кращих літераторів, кращих майстрів художнього слова. Приємно, що цього року на розгляд журі надійшло близько 50 книжок від 43 авторів. Як завжди широкою є і географія номінантів: від Закарпаття до Слобожанщини, від Полісся до Таврії. Є навіть номінант зі Словаччини, – відзначила Ольга Зелінська. – Три тижні працювала виставка номінованих на премію книг у Вінницькій обласній науковій бібліотеці Тімірязєва, і разом з виставкою працювало преміальне журі. Вибір був нелегким, але переможців визначено».

Нагадаємо, літературна премія ім. Михайла Коцюбинського існує з 1981 року, яка з 1992 року набула статусу всеукраїнської. Нині вона вважається найстарішою та найпрестижнішою премією Вінниччини у царині літератури. За роки її існування 41 письменник отримали  цю високу нагороду. На наступний рік оргкомітет премії обіцяє збільшити грошову винагороду до 25 тисяч гривень.

Олеся ШУТКЕВИЧ, фото надано авторкою