ЄС планує додати нафту та "Сбербанк" до шостого санкційного пакету проти рф

Наступний, шостий за рахунком пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії через розв’язану нею війну в Україні стосуватиметься одного з найбільших російських банків – "Сбербанку", а також експорту російської нафти.

Про це в інтерв’ю німецькій газеті Bild am Sonntag заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає Суспільне.

"Ми розглядаємо (санкції проти – ред.) банківського сектору, зокрема "Сбербанку", на який припадає 37% банківського сектору Росії. Є, звісно, і питання, пов’язані з енергетикою", – так вона прокоментувала зміст майбутніх санкцій.

За словами фон дер Ляєн, ЄС остерігається від негайного ембарго на російську нафту, оскільки це може призвести до різкого зростання цін на неї, а отже, і зростання доходів Путіна: "Саме тому ми розробляємо розумні механізми, щоб нафта стала частиною наступного санкційного пакету".

Крім того, президентка Єврокомісії підтримала прискорення процедури надання Україні зброї – як легкої, так і важкої, – оскільки "лише в такому разі Україна зможе вижити в гострому протистоянні проти Росії".

Досі Євросоюз не вводив санкції проти "Сбербанку" чи "Газпромбанку", оскільки через них здійснюються розрахунки за нафту і газ, що імпортуються з РФ, зауважує Reuters.