Фінансовий блок уряду відвідає з робочою поїздкою Вашингтон наступного тижня, - Шмигаль

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що наступного тижня фінансовий блок уряду у Вашингтоні проведе зустрічі з Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та урядом США для залучення додаткових коштів.

"Наступного тижня фінансовий блок нашої команди працюватиме у Вашингтоні. Зустрічі з МВФ, Світовим банком та урядом США, аби залучити додаткові кошти для фінансування потреб української армії, української економіки та наших людей. У наступні місяці дефіцит бюджету може сягати до 5 млрд доларів, а тому фінансова допомога Заходу як ніколи потрібна зараз", - написав Шмигаль у телеграм-каналі, про що також розповів американському телеканалу ABC News.

Прем'єр заявив, що Україна готова до дипломатичного варіанту завершення війни, але не поступиться своїми національними інтересами. "Якщо Росія не хоче завершити війну дипломатією, то ми вимушені будемо завершити цю війну на полі бою", - наголосив Шмигаль.

Радник президента України з економічних питань Олег Устенко в інтерв'ю виданню The New Yorker днями оцінив дефіцит українського бюджету в найближчі місяці на рівні майже $8 млрд за місяць і заявив про бажаність допомоги партнерів $50 млрд на півроку. Водночас раніше міністр фінансів Сергій Марченко прогнозував дефіцит держбюджету на квітень-травень у $5-7 млрд за місяць порівняно з $2,7 млрд у березні.

З початку війни, за даними Нацбанку, Україна отримала $3,8 млрд міжнародної фінансової допомоги.