Янукович вирішив відкласти реформу міліції, – ЗМІ

До 13 квітня відповідальні за напрямок глава МВС Віталій Захарченко та міністр юстиції Олександр Лавринович мали розробити концепцію реформи МВС та представити її президенту. Однак реформу вирішили відтермінувати на два роки, пише Forbes з посиланням на свої джерела. Утім, реформування міліції - одне із зобов'язань, взятих Україною перед Радою Європи.
Завершити реформу МВС влада планувала до 2015 року. Передбачалося, що до цього часу міліція вже буде повністю реорганізована. Згідно з робочою версією концепції реформи, міністерство планували зробити цивільним відомством, за зразком європейських країн. Боротьбою зі злочинністю мала займатися поліція, а розслідувати економічні злочини - новий підрозділ, куди мала увійти також податкова міліція. Плановий запуск реформи - 2013 рік. Але вкластися в термін чиновники не змогли.
По-перше, реформа передбачала масові скорочення в системі МВС. А зараз - не найкращий час для скорочень силовиків.
Важливо, що Партія регіонів вже почала неформальну передвиборну президентську кампанію і розглядає варіант проведення позачергових парламентських виборів. А будь-яка кампанія - поганий час для масових скорочень силовиків, традиційно сталого електорату влади.
По-друге, президент досі не озвучив свою позицію щодо створення фінансової поліції, якій планували віддати всі повноваження з боротьби з економічними злочинами. В результаті зависла реорганізація Головного управління з боротьби з організованою злочинністю в МВС.
По-третє, силові відомства не змогли поділити, хто боротиметься з незаконним обігом наркотиків. Нині ці повноваження має і МВС, і Служба безпеки України. Але, згідно з попередньою концепцією реформи, боротися з наркотиками повинна була Держслужба з контролю за наркотиками.
У відповідних відомствах наразі перебіг реформи МВС не коментують.
За матеріалами Forbes
