У Львові помер фотохудожник Олексій Іутін

Патріарх львівської фотографії, журналіст, член Спілки фотохудожників України, заслужений діяч культури Польщі, перший лауреат Обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури у номінації «Фотомистецтво» імені Василя Пилип’юка за 2018 рік, Олексій Іутін відійшов у Засвіти на вісімдесятому році життя після невиліковної і важкої хвороби.

Народився у Санкт-Петербурзі (29.06.1940).

Життя і творчість присвятив Львову, його полінаціональній культурі. 

Понад три десятки років працював у львівських газетах та на місцевому телебаченні.

Брав участь у неймовірній кількості (понад 250!) міжнародних виставок – в Україні, Польщі, Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Китаї, Бразилії, Аргентині, Бельгії, Голландії, США, Великобританії, Австрії, Гонконзі, Македонії, Канаді та Японії. Роботи автора зберігаються в приватних колекціях в Польщі, США, Канаді, Австрії, Німеччині, Ізраїлі.

«Художник, сценарист, режисер, оператор, декоратор, костюмер і актор, причому водночас…» – саме так говорили про Майстра Іутіна його друзі.  До цього переліку безумовних талантів фотографа особисто від себе додам, що Олексій ще й був казкарем, бо інакше, як казковими, сюжети його чудових фотокартин і не назвеш.

 

Світла пам'ять.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.