МЕНЮ

У "Нафтогазі" назвали суму заарештованих в Європі активів "Газпрому"

15 серпня, 2019 - 13:29

Загальна сума активів російського "Газпрому", заарештованих в Європі за за рішенням Стокгольмського арбітражу, перевищує 3 млрд доларів. Про це виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко сказав в інтерв'ю виданню "Економічна правда".

Вітренко уточнив, що загальна сума, якщо відштовхуватися від оцінки заморожених активів, значно перевищує те, що "Газпром" винен "Нафтогазу" за рішенням Стокгольмського арбітражу. "Скажімо там: вона перевищує 3 млрд доларів", - повідомив він. Виконавчий директор "Нафтогазу" прогнозує, що "Нафтогаз" стягне з "Газпрому" всю суму до кінця 2020 року. "Ми почнемо в середині 2020 року і закінчимо стягнення до кінця 2020 року", - додав він.

Вітренко повідомив, що заарештовані активи у Великій Британії і Нідерландах. "У Люксембурзі та Швейцарії є певні обмежувальні заходи, але їх не можна назвати арештами. Сенс в тому, що в цих країнах немає активів "Газпрому", які можна було б заморозити, але якщо такі активи там з'являться, то вони будуть заморожені", - сказав він.

За його словами, у "Нафтогазу" поки немає дозволу на реалізацію цих активів у межах процедури примусового стягнення боргу. "Так працює законодавство країн. Ви можете заморозити активи, але для їх реалізації необхідне окреме рішення суду", - додав він.