МЕНЮ

Без України не буде суверенної Європи, - Туск

14 листопада, 2019 - 10:38

Чинний Президент Європейської Ради Дональд Туск нагадав Президенту Франції Емануелю Макрону про жорстку позицію Євросоюзу стосовно Росії.

Туск нагадав, що розширення Євросоюзу і збереження суверенної України є проявом дійсно суверенної політики об'єднаної Європи.

Сказав він це під час промови у Європейському Коледжі в Брюгге з нагоди початку нового навчального циклу, повідомляє видання FromUa News.

"Тепер про президента Франції, який є одним із беззаперечних лідерів Європейського Союзу, нашою надією на майбутнє, і моїм добрим другом. Я хотів сказати йому, що поділяю його мрію про дійсно суверенну Європу. Переконаний, що ми здатні зробити це, але лише за умови, що ми будемо діяти, як суверенні. Не так, як це було нещодавно у випадку із розширенням ЄС. Не буде ніякої суверенної Європи, без стабільних Балкан, інтегрованих з рештою континенту. Ви не маєте бути істориком, щоб зрозуміти це. І не буде суверенної Європи без незалежної України. Наша жорстка та змістовна позиція по Росії була першим висловленням, - так чітко і одностайно, - нашого суверенітету. Ми маємо продовжувати цей шлях", - наголосив Дональд Туск.

Він також однозначно жорстко оцінив позицію французького лідера щодо необхідності поновлення стратегічних стосунків з Росією.