Країни Євросоюзу мають прагнути до єдиної позиції у відносинах з РФ, - Боррель

Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель у вівторок закликав країни Союзу до єдності у відносинах із Росією.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Наша єдність має бути нашим найбільшим активом у відносинах із Росією, тому що очевидно, що Росія хоче посіяти серед нас розбрат", - заявив Боррель на сесії Європарламенту у вівторок. На його думку, Росія уникає ведення переговорів з ЄС і вважає за краще натомість говорити з окремими європейськими країнами.

"Ми маємо намагатися бути єдиними в тому, що стосується відносин із Росією. І, повірте мені, це не завжди просто", - додав дипломат.

Боррель констатував, що Росія залишається великим гравцем на міжнародній арені - й "нікуди не зникне". Тому, за його словами, Євросоюз повинен прагнути до більш стабільних і менш конфліктних відносин із Москвою.

"Росія не зникне, вона буде тут, тож ми повинні знайти шлях, який допоможе нам змінити поточну динаміку, й домогтися менш конфліктних, більш передбачуваних і стабільних відносин", - сказав глава європейської дипломатії.

Він додав, що одним із завдань ЄС залишиться захист "таких людей, як Навальний і ті, хто його підтримує", і закликав Європарламент не забувати про це.

Боррель виступив із заявою щодо Росії на сесії Європарламенту, присвяченій доповіді про відносини з РФ колишнього прем'єр-міністра Литви Андрюса Кубілюса.