32 професіонали з неосвітньої сфери почали викладати в школах України за програмою Edumus

У вересні з нового навчального року 32 фахівця з різних галузей прийшли викладати в школи, продовжуючи працювати на своїх основних місцях роботи.

Освітня ініціатива Edumus залучила спеціалістів в заклади освіти Львова, Дніпропетровщини, Луганщини та деяких інших викладати один предмет в одному класі протягом одного навчального року.

Серед залучених фахівців є практикуючі адвокати та юристи, журналісти, митці, інженери, програмісти ІТ компаній, економісти, аграрії, лікарі. Усіх їх об'єднує прагнення поділитися практичними знаннями зі свого предмету з учнями, розвинути у школярів навички сучасності та змінити підхід до навчання.

“Наразі в українській освіті існує великий розрив у компетентностях, які формуються у школах, і тими, що в подальшому необхідні для роботи. Більше того, наприклад, сфери ракетобудування чи високотехнологічні інженерні галузі, в яких у мене є багато друзів, ще тільки розбудовують необхідний зв'язок між освітою та реальними потребами сучасності,”  - вважає радник проєкту Edumus Яніка Мерило.

2021/22 навчальний рік є пілотним для програми Edumus в Україні. Але вже цьогоріч в проєкті задіяні 30 охочих шкіл зі Львова, Дніпра, Першотравенська, Кривого Рогу, Станиці Луганської, Лисичанська, Одеси, Хмельницького, Луцька, Каховки Херсонської області, Великих Сороченців, що на Полтавщині. Деякі школи навіть приймають по два викладача викладати два предмети.

“Усі фахівці, які прийшли цьогоріч у школи, попередньо пройшли навчальні тренінги з провідними освітніми експертами та педагогами-практиками. Під час навчання вчителі Edumus формували у себе педагогічні навички, вчились застосовувати сучасні освітні технології, в тому числі і для викладання в онлайн форматі. Всі вони повністю готові іти в класи до дітей”, - ділиться Леся Аркуша, координаторка проєкту в Україні. 

І як зауважує Марія Рахамагі, засновниця та CEO Edumus, - “і для Естонії, і для України такі вчителі-фахівці є ідеальним рішенням для викладання саме факультативних предметів в закладах освіти”.

Вже з перших уроків своїми враженнями про залученого вчителя Edumus ділиться Наталя Понежа, заступниця директора з навчально-виховної роботи та вчителька історії Першотравенської загальноосвітньої школи №2, що на Дніпропетровщині: “Найкраще вивчати історичні події з людьми, які пропустили їх через власне серце. Саме це і робили ми сьогодні з 11 класом, повторюючи тему ІІ світової війни. Разом з нами працював Amet Bekirov, родина якого змушена була залишити Крим двічі - 1944 і 2014 року. Також ми знайшли відповідь на запитання про те, навіщо ми це маємо знати. Ключова відповідь: "Щоб бути людьми!"

Амет в свою чергу подякув програмі Edumus за можливість викладати: “Дякую Edumus Україна за здійснення моєї дитячої мрії - бути Вчителем з історії ”, - сказав він.