Правоохоронці розслідують напад на журналістів «Української правди»

У Дніпрі невідомі напали на знімальну групу керівника департаменту журналістських розслідувань «Української правди» Михайла Ткача. Як написав сам Михайло Ткач у Facebook, біля VIP-терміналу аеропорту на його знімальну групу було скоєно напад. Група осіб, озброєних вогнепальною та холодною зброєю, вимагала від журналістів віддати телефон, на який раніше було знято відео. Невідомі поводилися зухвало, використовували нецензурну лексику та застосовували фізичну силу. Поліцейські з автоматами, що були присутні на місці, реагували мляво.

Пізніше у Нацполіції відреагували на інцидент, повідомивши, що за фактом нападу на журналістів вже відкрито дві кримінальні справи.

Незабаром з'явилася реакція мера Дніпра Бориса Філатова. Він висловив обурення щодо нападу на журналістів і закликав керівництво країни зробити все можливе, щоб ця справа не була спущена на гальмах, а винні зазнали суворого покарання згідно з чинним законодавством. «…В Ігоря Валерійовича Коломойського — день народження. Дай Бог йому здоров'я. Сьогодні до нього летіли гості. Різними приватними літаками. Сьогодні в аеропорту стався напад на знімальну групу «Української правди». Виродки кидалися з ножами на журналістів», - написав на своїй. Facebook-сторінці Борис Філатов. Водночас мер Дніпра заявив, що міська влада докладе зусиль для допомоги журналістам у розслідуванні інциденту та встановленні всіх обставин події, та попередив про можливе знищення відеозаписів події. «Я офіційно заявляю, що в нашому аеропорту стоїть система камер, яку ми встановлювали у 2014 році за свої гроші, і якщо з неї зникне якась інформація, то це говоритиме про змову поліції зі злочинцями. Мерія докладе всіх зусиль для того, щоб передати в "УП" всю можливу інформацію з відеокамер міської системи "Безпечне місто". Я особисто звертаюся до керівників держави дати політичну оцінку цьому інциденту і не намагатися юридично «замилити» цю справу… Я вже тисячу разів говорив на всіх рівнях, щоб влада нарешті навела в Дніпрі порядок і прибрала звідси ФПГ та ОЗУ, що смокчуть кров із нашого міста», - написав у «Фейсбуці» мер Дніпра.

У Нацполіції повідомили, що за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів (ст. 171 КК), а також погрози чи насильства щодо журналістів (ст. 345-1 КК) порушено кримінальні провадження. Поліцейські збирають інформацію про обставини події, проводяться слідчі дії.
Водночас генеральний прокурор України Ірина Венедиктова заявила у Facebook, що реакція на інцидент із нападом на знімальну групу видання "Українська правда" в аеропорту Дніпра буде адекватною. "Обмеження, передбачені законом, не дозволяють мені висловитися популярно, а хотілося б. Подивилася все, що є в Інтернеті. Дала завдання прокурорам негайно включитися в роботу. Керівник прокуратури області завтра доповість особисто про хід проведення слідчих дій", - написала вона. Венедиктова пообіцяла, що розслідування перебуватиме "на контролі". Правоохоронці вивчать дії всіх причетних "без винятку", заявила вона.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро