Глави МЗС Франції та Німеччини планують здійснити візит до України та відвідати лінію розмежування

Міністри закордонних справ Франції та Німеччини мають намір невдовзі здійснити візит до України та відвідати лінію розмежування в зоні конфлікту у Донецькій і Луганській областях.

Про це сьогодні під час пресконференції у французькому місті Брест, повна трансляція якої оприлюднена на мультимедійному порталі ЄС, за підсумками неформальної зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу заявив міністр у справах Європи та закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан (Jean-Yves le Drian), повідомляє Укрінформ.

«Європа докладе всіх зусиль у всіх форматах (для зменшення напруги), у тому числі у Нормандському форматі, де Франція і Німеччина будуть тиснути для виконання Мінських угод. Ми з Анналеною Бербок (міністр закордонних справ Німеччини – ред.) обговорили цю тему і погодилися невдовзі відвідати Україну. Я думаю, що пані Бербок відвідає Україну вже наступного понеділка. Ми, Франція і Німеччина, спільно відвідаємо лінію демаркації (лінію розмежування – ред.) і Київ. Як це зробив високий представник ЄС, під час візиту до України, ми підтвердимо позицію Євросоюзу», - сказав французький міністр.

Він зауважив, що зустріч європейських міністрів в форматі Gymnich, яка щойно завершилася у Бресті, та була присвячена врегулюванню напруги навколо України і європейській безпеці, напевно, стала однією з найважливіших неформальних зустрічей за всю політичну історію Євросоюзу.

«Стосовно проблем Росії й України, я вчора побачив єдність всіх присутніх (міністрів). По-перше, це було підтвердження рішучої та твердої позиції стосовно будь-якої нової загрози для територіальної цілісності України… в рамках зобов’язань, що були прийняті під час Європейської Ради 16 грудня. Будь-яка нова військова агресія проти України матиме величезні й дуже важкі наслідки, і це було дуже чітко підтверджено всіма на учасниками цієї зустрічі», - зауважив Жан-Ів Ле Дріан.

Він також наголосив, що європейські міністри були єдиними у необхідності підтримувати діалог з РФ, якщо сама Росія буде до цього готовою.

«Була також єдність навколо необхідності продовжувати діалог з Росією, поки існують спільні теми для обговорення. При цьому зрозуміло, що ми не прийматимемо ультиматумів. Ми маємо чіткі зобов’язання щодо відстоювання спільної європейської позиції», - додав французький урядовець.

Як повідомлялося, протягом поточного тижня в Європі відбулися чисельні дипломатичні заходи для обговорення питань європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що була спровокована російським військовим нарощуванням вздовж її кордонів. Серед цих заходів – дводенна неформальна зустріч міністрів оборони ЄС (12-13 січня), яка була продовжена в форматі неформальної зустрічі міністрів закордонних справ європейських країн 13-14 січня 2022 року. Обидві зустрічі відбулися за ініціативи Французького головування ЄС у французькому місті Брест.