Час віддячуватися: Друзі художника Остапа Лозинського створять у Львові фонд його імені

Сьогодні минає дев'ять днів, як відійшов у Засвіти художник, іконописець, куратор і співкуратор багатьох мистецьких проектів Остап Лозинський. Йому було тридцять вісім.

Зараз відбувається поминальна служба за упокій його душі – у каплиці Стрітення Господнього Українського католицького університету, де Остапа відспівували.

Кілька днів тому друзі художника повідомили у соціальних мережах про створення фонду його імені, який проводитиме виставки і видаватиме роботи Остапа Лозинського.

«Все раптово, і завжди не готові. І не будемо готові до втрат.., – зазначено у дописі друзів Остапа. – Остап в дивно містичний і одночасно свідомий спосіб багато що спланував нам і по смерті. А ще більше лишив незавершеного... Він завжди дбав про кожного з друзів: допомагав, видавав, робив виставки, радив, ділився, обдаровував, і дарував просто свій час, працю, увагу, настрій і ще те чого не перелічити... Тепер наш час віддячуватися. Остап не лишив жодного свого каталогу чи альбому, свої персональні виставки усі робив власним коштом. Тепер нам треба це робити.

Багато хто звертався у ці дні з пропозиціями допомоги. Ми з друзями і батьками радилися і вирішили створити фонд Остапа Лозинського, щоб мати можливість у такий спосіб вшанувати його пам'ять і показати його мистецький світ. Його ікони, його живопис, графіку, колекцію... Видати його робити, зробити виставки... Усе це плануємо, і зробимо. З Божою допомогою та Вашою!

А зараз тут публікуємо реквізити тимчасових карток, на які збиратимемо пожертви доки не створимо фонд і не відкриємо офіційний рахунок».

Номер картки Монобанку – 5375 4115 0448 4226;

Номер картки Приватбанку 5168 7520 1260 2127;

Сьогодні ж, 14 грудня, у Львові у МО «Дзиґа» відбудеться подія з присвятою Остапові Лозинському – буде презентовано другий том альбому ікон, створених на Новицьких пленерах, над яким останніми тижнями працював Остап.

«Остап уже десять років тісно співпрацював з організаторами міжнародних іконописних пленерів в Новиці і виконував великий обсяг роботи, пов’язаний з організацією самих пленерів, куруванням та експонуванням виставок, контактами і запрошенням художників. Також був у прямому сенсі душею новицького товариства, – зазначив у дописі у ФБ друг Остапа Лозинського – Роман Зілінко. – Але з особливою увагою ставився до макетування та упорядкування щорічних каталогів та альбомів ікон створених в Новиці. Цього року готували другий том альбому кращих ікон, створених на новицьких пленерах у попередні роки, і Остап над ним ретельно працював до кінця листопада, фактично, місяць до своєї такої несправедливої ранньої смерті. Ми планували презентацію на час, коли він вилікується… Але сталося так, що Остап організував презентацію на свій лад, і ми присвячуємо її йому, в його дев’ятий день. Будемо говорити про книжку, про ікони, про Остапа».

Детальніше про захід – за посиланням.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів