Україна розраховує на підтримку Словаччини в протидії оператору Nord Stream 2, – Шмигаль

Україна розраховує на підтримку Словаччини в питанні протидії оператору «Північного потоку - 2» в намаганнях обійти вимоги сертифікації ЄС.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з прем’єр-міністром Словацької Республіки Едуардом Хегером, повідомляє Урядовий портал.

«Україна високо цінує підтримку, яку надає Словаччина в питаннях захисту суверенітету і територіальної цілісності. Ми розраховуємо на підтримку Словаччини в питанні протидії оператору Північного потоку - 2 в намаганнях обійти стандартні вимоги сертифікації Європейського Союзу», — сказав Шмигаль.

Сторони також обговорили питання щодо транспортування газу, розвитку електро- й гідроенергетики, відновлюваних джерел енергії тощо.

Шмигаль підкреслив, що Україна з нетерпінням очікує проведення 5-го засідання Українсько-словацької змішаної комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва та інших міжурядових комісій до кінця року, оскільки це дасть нові стимули для зміцнення партнерства між країнами.

Прем’єр-міністр України також подякував Словаччині за надання гуманітарної допомоги для подолання наслідків пандемії COVID-19, зокрема 600 тис. євро на закупівлю вакцин та засоби захисту, а також 195 тисяч євро для дитячої лікарні «Охматдит».

Сторони домовилися провести наступну зустріч найближчим часом в Ужгороді.